ضایعات مس

ضایعات مس و آلیاژ مس به بازیافت اقتصادی هر نوع محصولات اضافی بستگی دارد. مرحله فرآیند که از فرآیندهای تولید ناشی می‌شود ذخیره می‌شود و برای بازیافت به منظور پایین نگه داشتن هزینه محصول نهایی مبادله می‌شود. به طور متوسط حدود ۴۰ % از کل تولید از فلز بازیافت شده بدست می‌آید. برای تعداد کمی از محصولات، ۹۰ % بیشتر است.
بازیافت ضایعات مس و مس نسبتا ارزان است، زیرا به توان کم، همراه با کم‌ترین تلفات نیاز دارد. بازیافت ضایعات مس و آلیاژهای آن نقش مهمی در اقتصاد تولید ایفا می‌کنند که از ابتدای صنعت مس انجام شده‌است. اگر یک آلیاژ با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شود، هزینه مواد خام می‌تواند به طور قابل‌توجهی کاهش یابد.

ضایعات مس

اگر ضایعات مس خالص باشد و توسط فلزات دیگر آلوده نشده باشد، می‌تواند برای تولید یک محصول با کیفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد. به همین ترتیب، اگر ضایعات از هم جدا شده و از ترکیب آلیاژی تشکیل شده‌باشد، استفاده از یک محصول با کیفیت برتر مطابق با استانداردهای صنعت آسان‌تر خواهد شد.
کاربردهای مس و ضایعات مس
مس مجموعه ای از مواد با خاصیت است که امروزه آن را در بسیاری از کاربردها مفید می‌سازد. فلز، رسانای بسیار کارآمد گرما و الکتریسیته و علاوه بر انعطاف‌پذیر بودن، مقاوم در برابر خوردگی است. این فلز کلیدی برای بسیاری از پیشرفت‌های تکنولوژیکی انسان بوده‌است که مهم‌ترین آن‌ها الکتریسیته و ارتباطات تلگرافی بوده‌است.

دیگر کاربردهای مهم فلز مس شامل کاربردهای آن در گرمایش، لوله‌کشی، تهویه مطبوع، قطعات برنجی و در تولید محصولات مختلف است که در حال حاضر ما برای تولید محصولات مختلف نیاز داریم مانند رادیو، تلویزیون، روشنایی، کامپیوتر، تلفن‌های همراه و غیره. همه این محصولات نیازمند سیم‌کشی، آدابتورها، هدایت الکتریکی، ترانسفورماتورها و موتورها هستند.

چندین ترکیب مس و مواد شیمیایی نیز برای محافظت از محصولات و گیاهان برای حفظ چوب استفاده می‌شود.

ضایعات مس
تولید مس
به طور خاص مس یک فلز کمیاب نمیباشد و در چندین کشور در سراسر جهان تولید می‌شود. در حال حاضر، مقدار کل مس از دو منبع تشکیل شده‌است که حجم آن ۸۸ % است، که نتیجه آن مس جدیدی است که از زمین استخراج شده‌است، با این حال اهمیت فزاینده تامین ثانویه است که ۱۲ % از کل تامین پالایش مس را شامل می‌شود. تامین ثانویه از بازیافت ضایعات مس نشات می‌گیرد.
تامین اولیه شامل سنگ معدن مس است که به طور معمول به دو شکل، sulfides مس و یا اکسیده‌ای مس حاصل می‌شود. سنگ معدن را می توان با دو روش پردازش کرد که به نوع سنگ معدن کاوی بستگی دارد. سنگ مس در ابتدا تغلیظ شده، سپس پالایش شده، هر یک از این مراحل یک فرآیند متمایز است و می توان آن را در مکان های مختلف انجام داد.

استفاده از ضایعات مس در آینده

بازیافت ضایعات مس در ابتدا بازاری بود که در سراسر جهان به حرکت در آمد و این موضوع در آینده ای نزدیک هم اتفاق خواهد افتاد و بخش بازیافت به طور مداوم پیشرفت کرد و قدرت را در دست گرفت. با این حال، این قدرت معمولا انعکاسی از افزایش مداوم مصرف فلز و تولید زباله است.

تا زمانی که این مورد وجود داشته باشد، قیمت ضایعات مس باقی خواهد ماند و میزان بازیافت باید هر سال حداقل یک بهبود حاشیه‌ای داشته باشد.
دولت‌ها در چندین کشور نقش مهمی در گذشته ایفا کرده‌اند که در آن تولید بیش از حد زباله در یک بخش یا منطقه‌ای وجود داشت که در آن ریسک سلامت انسان مورد بررسی قرار گرفته شد و تعهدات بین‌المللی برای اقدام ضروری را انجام دادند.

ضایعات مس
مس یکی از ارزشمندترین فلزات موجود در زمان جمع‌آوری زباله و بازیافت ضایعات مس می‌باشد. با یک زندگی قابل بازیافت بی‌نهایت، مس در موتورهای، کامپیوترها، ساخت‌وساز، ماشین‌آلات صنعتی و چیزهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه شما یک جمع‌کننده یا فروشنده ضایعات آهن در حوزه کاری، نیمه وقت و یا حرفه‌ای هستید، ضایعات مس یک روش قابل‌اعتماد برای منبع یابی کیفیت مس است که عالی به نظر میرسد.

با این حال، قیمت‌هایی که خریداران می‌توانند به مقدار زیادی از ضایعات مس را به دست آورند بستگی دارد. قیمت مس و ضایعات آن بسته به آن دارد دقیقا بدانیم چه چیزی درجه مس را از هم متمایز می‌کند، همچنین کدام یک از آن‌ها بهترین ارزش را برای ضایعات مس ارائه میدهند.

انواع مس و ضایعات مس
مس از مواد مهم و در رده دوم تجارت قرار دارد. برای طبقه‌بندی شدن به عنوان مس درجه یک، مس باید متشکل از میله‌ها، برش، بخش‌های کموتاتور و سیم حداقل به اندازه ۱ / ۱۶ اینچ داشته باشد. همچنین باید از نظر ظاهری تمیز باشد

با ارزش ترین نوع لوله مسی، لوله مسی تمیز، ممکن است تا زمانی که عاری از اتصالات، عایق، رنگ، لحیم و دیگر مواد است، تا مس درجه یک را شامل شود. در حقیقت، بیشتر لوله‌های مسی را می توان در درجه اول قرار داد و نشان داد که علائم کمی از خوردگی را نشان می‌دهند مقدار زیادی از اکسیداسیون در لوله های مسی به طور کلی وجود دارد.

ضایعات مس
مس درخشان برهنه

مس درخشان برهنه تا جایی است که در میان انواع a که می‌خواهید پیدا کنید، وجود دارد. هم چنین به عنوان ” درخشان درخشان” نیز شناخته شده است، این نوع مس دارای ارزش و سطح بالاتری قرار دارد . این نوع سیم به طور انحصاری به سیم ساده یا کابل اشاره و ضخامت ـن کگمتر از 16 درجه است .

همانطور که نام آن اشاره دارد، نمونه‌ها باید از عایق‌بندی و مواد دیگر پاک شوند. علاوه بر این، فلز باید عاری از هر رنگ، ناخالصی‌ها و یا اثراتی از هر نوع مواد دیگر و کثیفی باشد که این شامل هر اکسیداسیون مرئی و مقدار بسیار ناچیز زنگ مفرغ در مس است.
مس عایق درجه 2
مس عایق درجه ۲ شامل یک سیم خالص نازک‌تر از ۱۶ درجه است که شامل عایق‌بندی سنگین، دوگانه یا پلاستیک است. این کلاس معمولا بسیاری از انواع متداول سیم‌کشی برق و همچنین الکترونیک مانند خروجی و سیم رابط را پوشش می‌دهد. برخی از پوشش‌ها در این قطعه، مانند قلع و نیکل، و همچنین میزان خوردگی نیز طبقه‌بندی می‌شوند.

ضایعات مس
با نداشتن عایق‌بندی، سیم‌کشی باید شبیه به سیم مسی باشد.
سیم عایق درجه یک
سیم عایق تشکیل‌شده از سیم مسی یا کابل که تمیزو خالص است. همچنین این سیم باید دارای عایق پلاستیکی باشد، سیم عایق مسی دارای ۱۶ درجه ضخامت و یا بزرگ‌ترمیباشد. اگر سیم داخل آن شبیه به سیم مسی براق باشد به عایق بندی نیازی ندارد.