خرید ضایعات باتری

خرید ضایعات باتری شاید برایتان سوال باشد که در کل به چه چیز هایی ضایعات می گویند . به دسته ای از محصولات که ویژگی محصول سالم را ندارند و بعضا دارای ارزش فروش هستند، ضایعات گفته می شود . اتومبیل ‌ها، بعضی لوازم منزل، مصالح ساختمونی و خیلی از مواد دور ریخته شده، همه و همه بخش ‌هایی قابل بازیافت دارند که نسبت به زباله ها، ارزش پولی قابل توجهی دارند و میتواند برای افراد مختلف با توجه به فعالیتی که دارند سود ایجاد کند .

به طور کلی فعالان این صنعت ضایعات بازیافتی را به چند بخش کلی تقسیم می کنند :

  1. ضایعات فلزی
  2. ضایعات غیر فلزی

اکنون  می خواهیم در باره ی باتری و ضایعات آن مطالبی را برای شما بیان کنیم که ممکن است برای علاقه مندان جالب و برای همه کارآمد باشد .ممکن است برای شما تعجب آور باشد که کسانی هستند که باطری های فرسوده و مصرف شده را با قیمت های قابل توجه ای خریداری می کنند .

خرید ضایعات باتری

بسیاری از افراد هستند که در مورد اکثر باطری های ایرانی که تحویل فرسوده آن ها می‌تواند اجباری باشد و مصرف کنندگان در صورت عدم تحویل باید مبلغی را پرداخت کنند که به عنوان جریمه در نظر گرفته می ‌شود اعلام نارضایتی می‌کنند.  در توضیح این امر باید گفت که باتری با توجه به جنس آن قابلیت بازیافت دارد و می توان آن را دوباره مورد استفاده قرار داد و بازیافت آن بسیار با ارزش است و برای کارخانه ‌های تولید داخلی یک امر انسانی و حیاتی به حساب می ‌آید .

ضایعات باتری

باطری های فرسوده یا استفاده شده جز ضایعات با ارزش محسوب می ‌شود که باید طبق مقررات خاصی آن ها را منهدم کرد و دوباره از آنها استفاده کرد . بهترین روش تحویل این گونه باتری ها مراجعه کردن به خدمات سرویس برق خودرو می باشد و البته گروه ضایعات کاران نیز در این زمینه فعالیت دارد و مدت هاست که به جمع آوری و بازیافت ضایعات باتری اقدام میکند زیرا همه ی ما می دانیم که بازیافت کردن هر چیزی به خصوص باتری که اهمیت

خرید ضایعات باتری

بسیاری در صنعت دارد می تواند برای کشور بسیار حیاتی باشد و همچنین می تواند محیط زیست ما را به مکانی سالم تر برای نسل های آینده تبدیل کند .

اهمیت استفاده از سرب در صنعت از یک سو و خطرات بالقوه بهداشتی و زیست محیطی آن از سوی دیگر , موجب توجه جامعه جهانی به چگونگی مدیریت صحیح زیست محیطی بازیافت باتری های سربی اسیدی شده است . بسیاری از کارشناسان معتقدند اجرای بازیافت زیست ‌محیطی و بهداشتی برای این پسماند‌ های ویژه در کشور نیازمند درنظرگیری راهبردها و خط‌ مشی ‌هایی است که بر اساس اولویت ‌های کشور تعیین و تعریف شده و باید در جهت تدوین چارچوبی قانونی برای جمع آوری، حمل‌ونقل و بازیافت باشد .

خرید ضایعات باتری

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد امروزه حدود ۶۰ درصد کل تولید سرب تصفیه شده از معادن سرب تامین و ۴۰ درصد باقیمانده از بازیافت قراضه‌ها و سرباره‌های باتری‌های فرسوده حاصل می‌شود.این مساله در سراسر دنیا یکی از منابع مهم دستیابی به سرب خالص است. هم ‌اکنون بازیافت این باتری‌ها در کشور بیشتر به روش سنتی و در توسط اوراقچی‌های حرفه‌ ای خودروها صورت می ‌گیرد .

کوچک ترین کمک و فعالیتی ذر این زمینهمی تواند پیامد های بسیار تاثیر گذار و چشم گیری داشته باشد زیرا  باتری‌های سربی اسیدی مجموعه‌هایی کوچک برای ذخیره انرژی از طریق استفاده کنترل ‌شده از واکنش‌های شیمیایی هستند . سرب یکی از فلزات گروه چهارم و ردیف ششم جدول تناوبی با ظرفیت ۲ و ۴ است که آلیاژ آن با فلزات مختلف نظیر آنتیموان، قلع، آرسنیک و برلیم کاربرد‌های وسیع در صنعت دارد که یکی از مصارف این فلز کاربرد آن در ساخت باتری‌های سربی اسیدی است .

خریدار ضایعات باتری

خرید ضایعات باتری

بررسی‌ها نشان می‌دهد ‌این باتری‌ها از طریق انجام همزمان چندین واکنش شیمیایی، انرژی الکتریکی لازم را برای سیستم‌های خارجی فراهم می‌کنند . هنگامی‌که یک باتری بتدریج تخلیه می‌شود، غلظت اسید سولفوریک و به تبع آن سرعت واکنش‌ها کاهش می‌یابد . این‌گونه باتری‌ها به دلیل غیرقابل بازگشت بودن واکنش‌های شیمیایی دارای دوره عمری مشخص هستند و پس از رسیدن به انتهای دوره عمری خود، با وجود محتوای فلزی بالا بویژه سرب، غیراستفاده و فرسوده و در گروه پسماند‌های ویژه تقسیم‌بندی می‌شوند .

امروزه انواع فناوری‌های نوین و روش‌های مناسب بهداشتی و زیست محیطی در انجام فرآیند بازیافت باتری‌های سربی اسیدی فرسوده به ویژه استحصال سرب از آن ها که عمده ‌ترین ماده حاصل از بازیافت این باتری‌هاست ، ابداع شده که اثرات زیست محیطی را به حداقل می ‌رساند و در دراز مدت می تواند بر روی محیط زیست ما و سلامت آن تاثیر بگذارد . باتری‌ها دارای محتوای فلزی بالا بخصوص مقدار زیادی سرب هستند که لازم است همراه با دیگر فلزات موجود در آنها نظیر قلع، آنتیموان، آرسنیک و مواد آلی نظیر پلی‌پروپیلن مورد بازیافت قرار گرفته و مجدد وارد چرخه صنعت شوند .

خرید ضایعات باتری

این فرآیند به دلیل وجود فلزات سنگین، اسید سولفوریک و انواع پلاستیک‌ها در صورت اعمال نشدن کنترل مناسب می‌توانند برای محیط‌زیست و سلامت بشر خطرناک و عوارض زیست محیطی جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشند . گروه ضایعات کاران نیز در این زمینه فعالیت دارد و مدت هاست که به جمع آوری و بازیافت ضایعات باتری اقدام میکند و امید دارد که با همکاری مسئولان و دست در دست مردم بتواند این فعالیت حرفه ای را ادامه دهد و به کشور و صنعت آن هرچند کوچک اما کمک ارزشمند کند .

فناوری‌‌های روز دنیا این امکان را می‌دهد که با بهره‌گیری از مبدل کالدو، توانایی استفاده از هرگونه ماده حاوی سرب محقق شود و قادر است حتی باتری‌ها را با تمام محتویات اعم از شبکه‌ها، مواد فعال، ‌پوسته و بدنه و جداکننده‌ها بازیافت کند .

برای فروش ضایعات باتری های خود با گروه ضایعات کاران تماس بگیرید .

نویسنده: زهرا افشار