خریدار خودرو فرسوده

خریدار خودرو فرسوده در ابتدای امر می خواهیم برایتان تفاوت بین خودروی فرسوده و خودرو اوراقی را بیان کنیم. شاید تا کنون متوجه این امر نشده باشید که بین خودروی فرسوده و خودرو اوراقی تفاوت‌ های وجود دارد. طبق قانون مصوبه در مجلس شورای اسلامی به خودرو هایی که تولید آن ها به قبل از سال ۱۳۵۷ بر می‌ گردد، خودروهای اوراقی گفته می ‌شود و از این رو این خودرو ها را با توجه به ارزش و همچنین وزنشان خریداری می‌ کنند.

خودرو های فرسوده خودروهای هستند که سال ساخت شان به سال‌های بعد از ۱۳۵۷ بر می ‌گردد و خودروهای اوراقی در زمره خودروهای فرسوده قرار نمی‌ گیرند به عبارت دیگر می‌توان گفت که خودروهای فرسوده مشمول تاریخ نمی ‌شوند و سن و سال آن ها ملاک نیست چرا که ممکن است یک خودرو مدل ۱۳۸۲ به دلیل شرایطی که برایش به وجود آمده و یا تصادف هایی که داشته به عنوان یک خودرو فرسوده به حساب بیاید.

خریدار خودرو فرسوده

خودروهای فرسوده هر مدلی که باشند و یا هر برندی که داشته باشند طبق مصوبه دولتی با قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خریداری می‌شود که البته این قیمت برای خودروهای سواری تعیین شده است و در مورد خودروهای سنگین داستان به گونه ای دیگر و متفاوت است. خودرو های اوراقی طبقه بندی می شوند برخی از این خودروها کمیاب تر هستند پس ارزشمندتر نیز هستند یا قیمت بالاتری دارند اما برخی دیگر در شرایط سالم به سر می‌برند که باز هم با قیمت های بالای خرید و فروش می‌ شوند.

اکنون ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که اصلاً چرا باید خودروهای فرسوده را فروخت و از بین برد و یا چرا خریدارانی برای این خودرو ها وجود دارند جالب است بدانید که خودروهای فرسوده حدود ۱۵ الی ۲۰ برابر خودروهای نو و استاندارد مصرف سوخت دارند و به همین میزان باعث آلودگی محیط زیست می شوند. یعنی می توان به طور قطع اعلام کرد که درصد زیادی از آلودگی هوا به علت تردد خودروهای فرسوده یا اوراقی در سطح شهر می‌باشند.

خریدار خودرو فرسوده در تهران

خریدار خودرو فرسوده

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست این اظهار داشته است که امیدوار است در راستای از رده خارج کردن خودرو های فرسوده دولت، وزارتخانه‌ها، مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور، ستاد حمل و نقل و سوخت، شهرداری ها ،معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و مردم این مهم را به عنوان یک اولویت پیگیری کنند. پس در واقع شناسایی کردن خودروهای فرسوده و اقدام کردن به فروش آن ها به یک خریدار مناسب باعث می شود که محیط زیست ما یک محیط زیست سالم و سلامت باشد.

ما در گروه ضایعات کاران تلاش خود را می کنیم که بتوانیم این خودرو های فرسوده را با بهترین و بالاترین قیمت از شما عزیزان خریداری کنیم تا با تشویق کردن دارندگان این خودرو و فروش آن ها بتوانیم به کشورمان و به محیط زیستمان خدمت کنیم. البته یکی از نکاتی که باعث روند کند شدن نوسازی خودروهای فرسوده شده است تامین نشدن منابع مالی است که در سال های جاری به آن ها توجه زیادی نشده است .

به عبارت دیگر می توانیم بگوییم که خودروها هم مانند بقیه کالاهایی که ما از آن ها استفاده می کنیم تاریخ مصرف و تاریخ انقضا دارند که پس از تاریخ انقضای آن ها نباید از آن ها استفاده کرد در واقع پس از تاریخ انقضاء خودرو ها نباید به آن ها اجازه تردد در سطح شهر داده شود.

خریدار خودرو فرسوده

خودرو فرسوده

ما همواره امید داریم که خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل کشور خارج شوند و خودروهای با استاندارد روز دنیا جایگزین اینگونه خودروهای فرسوده و اوراقی شود اگر تمامی ما و همچنین تمامی مسئولین دست در دست یک دیگر برای خارج کردن خودروهای فرسوده همکاری و تعامل داشته باشیم می توانیم این مشکل را برطرف کنیم و شاهد تاثیر نوسازی خودروهای فرسوده در کاهش آلودگی ها به خصوص آلودگی های هوا باشیم که در این راستا بیشترین چشم امید ما به همراهی و همکاری مردم است که نقش بسزایی در آینده این مرز و بوم دارند.

قیمت خرید و فروش خودروهای فرسوده مانند خودروهای اوراقی توسط قوانین کشور( قیمت خرید و فروش خودرو های اوراقی و خودروهای فرسوده) مجلس شورای اسلامی تصویب می شوند و به شکل قانون لازم الاجرا هستند. برای به فروش رساندن خودروهای فرسوده شما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با گروه ضایعات کاران تماس بگیرید.

خریدار خودرو فرسودهدر میان خودرو های اوراقی و فرسوده در حال حاضر بیشترین قیمت مربوط به خودروهای آمریکایی است زیرا این روز ها تقاضا برای قطعات آن ها بیشتر شده است و دلیل این موضوع هم بازسازی این خودرو ها توسط دوستداران خودرو های آمریکایی است اما خودروهایی مانند پیکان را به صورت کیلویی خریداری می کنند برای مثال خودروپیکان را پس از وزن کردن و مشخص کردن میزان وزن آن با توجه به قیمت تصویب شده آن را خریداری می کنند. همچنین خودروهایی مانند شورلت، کامارو و بلیزر به دلیل وزن بالایی که دارند و قطعات مرغوبی که بر روی آن ها قرار گرفته است به قیمت های بالا تری خرید و فروش می‌ شود.

لازم به ذکر است که هر خودروی فرسوده ای، هر مدلی که باشد و یا هر برندی که داشته باشد طبق مصوبه دولتی و با قیمت دولتی خرید و فروش می‌شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که افرادی که از این قیمت آگاهی دارند را برای خرید و فروش خودروهای فرسوده تان انتخاب کنید .

نویسنده : زهرا فشار