ضایعات آهن

ضایعات آهن شامل مواد قابل بازیافت شده از تولید محصول، مانند بخش‌هایی از وسایل نقلیه، لوازم ساختمانی و مواد مازاد است. بر خلاف زباله، ضایعات، ارزش مالی دارد، به ویژه فلزات بازیافت شده و موارد غیر فلزی دارای اهمیت میباشند.
پردازش ضایعات آهن
ضایعات آهن از هر دو محیط‌های تجاری و مسکونی سرچشمه می‌گیرد. معمولا این افراد ضایعات آهن خود را تبلیغ خواهد کرد تا برای افرادی که به آن نیاز ندارند، ضایعات را ارائه شود.

ضایعات آهن
ضایعات اغلب به یک محیط خرابه ای انتقال داده میشوند که در آن برای ذوب شدن به محصولات جدید فرآوری می‌شود. یک محوطه خرابی، بسته به موقعیت آن، ممکن است به مشتریان اجازه می‌دهد تا قبل از ارسال ضایعات آنها را بررسی و چک کنند،

اگرچه افرادی که در محیط های ضایعات آهنی کار می‌کنند معمولا به فروش تمام واحدها از قبیل موتورها یا ماشین‌آلات با استفاده از وزن و بدون توجه به وضعیت کارکردی آن‌ها می‌پردازند. برخی از ضایعات آهن همچنین فلزات حجیم (فولاد ضد زنگ و غیره)را با وزن می‌فروشند، اغلب در قیمت‌هایی که اساسا پایین‌تر از هزینه‌های خرید خرده‌فروشی هستند.

دستگاه خرد کن فلزی اغلب برای بازیافت موادی که شامل مواد فولادی هستند استفاده می‌شود. به طور مثال خودرو و کالاهای سفید مثل یخچال، اجاق‌گاز، ماشین های لباس شویی و غیره. فولاد به راحتی می‌تواند از طریق مغناطیس جدا و خورد میشود. ضایعات غیر آهنی به روش‌های دیگری نیاز دارد.
قیمت ضایعات آهنی
در مقابل ضایعات با توجه به وزنی که دارند فروخته میشوند. کارخانه ذوب آلومینیوم ابتدا شروع به شکل دادن آهن ها میکنند و اگر شکل آنها طوری که میخواهند نشوند به محوطه ی ضایعات آهنی برده میشوند و آن را با وزنی که دارد می‌فروشند.

تجهیزانی که حاوی فلزهای مختلفی هستند را می توان در قیمتی پایین‌تر از قیمت هر کدام از فلزات خریداری کرد، به دلیل حفظ نیروی کار جداسازی فلزات قبل از بازسازی آنها.
قیمت ضایعات آهن ممکن است با گذشت زمان و در مکان‌های مختلف متفاوت باشد. قیمت‌ شایعات آهن اغلب در میان خریداران و فروشندگان به طور مستقیم یا غیر مستقیم در اینترنت مورد مذاکره قرار می‌گیرند.

ضایعات آهن

قیمت‌های نمایش‌داده‌شده به عنوان قیمت‌های بازار قیمت‌هایی نیستند که در محیط هایی که در آن ضایعات آهنی وجود دارد مشاهده شود. قیمت‌های دیگر متغیر هستند و اغلب به روز نمی‌شوند. برخی از وب سایت‌های ضایعات آهن قیمت قراضه را به روز کرده‌اند.

ضایعات آهن در تهران

در ایالات ‌متحده، قیمت آهن‌قراضه در تعدادی از نشریات، از جمله بازار متال آمریکایی، براساس فروش تایید شده و همچنین مکان‌های مرجع مانند ضایعات متال و حراجی گزارش‌شده، گزارش شده‌است که به طور فزاینده‌ای در بازارهای صادرات جهانی اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌است.

همچنین به وسیله بازیافت کننده‌ها برای یافتن تسهیلاتی در ایالات‌متحده و کانادا استفاده می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد تا با ضایعات فروشان ارتباط برقرار کنند.
جدا کردن فلزات و بازسازی آنها از مراحل بسیار مهم است که برای بازیافت هزینه ی آنها چند برابر میشود، استفاده از یک آهن‌ربا برای تعیین مواد آهنی و غیر آهنی، که می‌تواند به بازیافت کننده‌ها کمک کند تا پول بیشتری در بازیافت فلزی خود داشته باشند.

هنگامی که یک آهن‌ربا به فلز می‌چسبد، یعنی یک ماده آهنی مانند فولاد یا آهن خواهد بود. که آن معمولا قیمت پایین تری دارد که بازیافت می‌شود اما در زمان بازیافت هزینه ای بیشتری را برای فروش دارند . فلزات غیر آهنی مثل مس، آلومینیوم و برنج به آهن‌ربا می‌چسبند.

ضایعات آهن

برخی از رده های پایین تراز فولاد ضد زنگ، مغناطیسی هستند. این نوع از فلزات قیمت بالاتری برای بازیافت فلزات دارند و برای جداسازی و بازیافت دارای اهمیت بیشتری هستند. قیمت فلزات غیر آهنی هم چنین مایل به نوسان بیش از فلزات آهنی است بنابراین برای بازیافت و باز سازی آنها به قیمت بازار ضایعات رجوع کنید.
خطرات
پتانسیل بسیار زیادی در صنعت آهن‌قراضه برای اتفاق افتادن حوادث وجود دارد که در آن مواد خطرناک موجود در قراضه موجب مرگ، آسیب و یا آسیب‌های زیست‌محیطی می‌شوند. مواد سمی مثل آزبست، فلزات نظیر beryllium، کادمیم، و یا جیوه ممکن است خطراتی را برای اغراد حاضر در آن مکان ایجاد کند و همچنین مواد آلوده ای که برای فلزات طراحی شده‌اند.
بسیاری از موادی که در محیط های ضایعاتی بکار می‌روند خطرناک هستند مانند برش هایی که فلز را با استفاده از نیروی هیدرولیک، و آهن‌قراضه استفاده می‌کند.
فواید بازیافت
Scrap و Scrap خط‌آهن را به عنوان پست دفاع مزرعه‌ای در پیش گرفتند،
طبق تحقیقاتی که توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست آمریکا انجام شد، بازیافت ضایعات فلزات می‌تواند برای محیط‌زیست کاملا مفید باشد. فلزهای قراضه بازیافت شده میتوانند مزایای زیر را داشته باشند:
۷۵ درصد صرفه‌جویی در انرژی.
۹۰ درصد صرفه‌جویی در مواد خام مورد استفاده.
۸۶ % کاهش آلودگی هوا
۴۰ درصد کاهش در مصرف آب.
۷۶ درصد کاهش آلودگی آب.
۹۷ % کاهش در پسماندهای معدنی.
هر تن فولاد جدید ساخته‌شده از فولاد قراضه بازیافت شده
۱،۱۱۵ کیلوگرم سنگ آهن.
۶۲۵ کیلوگرم زغال‌سنگ.
۵۳ کیلوگرم سنگ آهک.
صرفه‌جویی در انرژی از سوی دیگر فلزات شامل موارد زیر است:
صرفه‌جویی ۹۵ درصدی انرژی.
۸۵ %.انرژی صرفه‌جویی در مصرف مس در
۶۵ % صرفه‌جویی در مصرف انرژی
مصرف روی ۶۰ درصد انرژی.
صنعت بازیافت

انواع ضایعات آهنی

صنعت بازیافت فلز طیف وسیعی از فلزات را در بر می‌گیرد. بیشتر فلزات بازیافتی، آهن‌قراضه، اهن ISS))، سرب، آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ و روی هستند. دو دسته اصلی از فلزات وجود دارد: آهنی و غیر آهنی. فلزاتی که در آن‌ها آهن دارند به آهنی معروف هستند، و فلزاتی که آهن ندارند غیر آهنی نامیده میشوند.

ضایعات آهن
فلزات غیر آهنی رایج شامل مس، برنج، آلومینیوم، روی، منیزیم، قلع، نیکل و سرب هستند.
فلزات غیر آهنی نیز شامل فلزات گرانبها و غیر بومی نیز می‌شوند.
فلزات گرانبها، فلزات با ارزش بازار بالا به هر شکلی هستند، از جمله طلا، نقره و پلاتین

برخی فلزات هستند که شامل کبالت، جیوه، تیتانیوم، تنگستن، آرسنیک، بریلیم، بیسموت، سریم، کادمیوم، نایوبیوم، ایندیوم، گالیم، ژرمانیم، لیتیوم، سلنیوم، تانتالم، تلوریم، وانادیوم و زیرکونیم است.

برخی از فلزات رادیواکتیو هستند، که ممکن است به صورت طبیعی رخ دهند یا ممکن است به عنوان محصولات جانبی واکنش های هسته ای تشکیل شود. فلزاتی که در معرض مواد رادیواکتیو قرار دارند نیز ممکن است در محیط هایی مانند محیط پزشکی، آزمایشگاه های تحقیقاتی یا نیروگاه های هسته ای رادیواکتیو مورد استفاده قرار بگیرند.
در هنگام بازیافت هر گونه فلز قراضه برای اطمینان از ایمنی باید از دستورالعمل OSHA پیروی شود.