فروش ضایعات خودرو

فروش ضایعات خودرو در ابتدا باید  به این سوال که ضایعات چیست و چطور باید خرید و فروش شود و ضایعاتی کیست جواب دهیم تا ابهامی در این زمینه باقی نماند . اول از همه باید به خاطر داشته باشید که ضایعات برگشتنی هستند . یعنی میتوان دوباره از آنها استفاده کرد و این موضوع بسیار برای محیط زیست ما حیاتی است . شاید برایتان سوال شده باشد که ضایعات دقیقا به چه چیزهایی گفته می شود .

فروش ضایعات خودرو

ضایعات به دسته از محصولات گفته میشود که ویژگی محصول سالم را ندارند و بعضاً دارای ارزش فروش نیستند . مانند اتومبیل ها بعضی از لوازم منزل و خیلی از مواد دورریختنی و مصالح ساختمانی و همه و همه بخش هایی از ضایعات هستند که قابلیت بازیافت دارند و نسبت به زباله ها ارزش پولی قابل توجهی دارند . به طور کلی فعالان این صنعت می توانند به چند گروه تقسیم می شوند .

  1. ضایعات فلزی
  2. غیر فلزی
  3. الکترونیکی

ضایعات فلزی : به هر چیز فلزی که عمرش تمام شده باشد و دیگر کاربردی نداشته باشد ضایعات فلزی گفته میشود . آهن ،استیل ، چدن ،آلومینیوم، مس ،برنج، سرب ،روی، مفرغ و … که همه این ضایعات هم به صورت خام به فروش می رسند و هم در قالب محصولاتی مانند باتری باتری فلزی ، بطری نوشابه و یا حتی موتور ماشین و قیمت آنها هم با توجه به نوع کاربرد و آلیاژی که در آنها استفاده شده است قیمت های متفاوتی دارد . برای مثال مس ارزان تر از مسی است که به صورت کابل مخابراتی فروخته میشود.

فروش ضایعات خودرو

ضایعات غیر فلزی : هر چیز غیر فلزی مانند پلاستیک، پلیمر ، لاستیک ، کاغذ کارتون ، و شیشه ، تخته ، چوب ، چرم ، سرامیک ،  مواد شیمیایی ، آجر ، ضایعات کشاورزی ، روغن ، و … هستند که شامل دسته ضایعات غیر فلزی می شوند .

ضایعات الکترونیک و الکتریکی : هر وسیله ای که به نوعی با برق سر و کار دارد را شامل می شود . بسیاری از افراد از سیم و کابل و باتری را هم در دسته ضایعات الکترونیک به حساب می آورند . برای مثال موبایل ، کامپیوتر، لوازم جانبی ، قطعات برقی ، صنعتی ، وسایل برقی خانگی ، دستگاه های فرسوده و …

ضایعات علاوه بر محیط های صنعتی در نواحی مسکونی هم وجود دارد و معمولاً بعد از آن که توسط ضایعاتی جمع آوری شدند در یک محیط باز انبار می شوند . در این صنعت خطرات بسیار زیادی وجود دارد . چون در بین این ضایعات فلزاتی وجود دارند که خاصیت رادیواکتیو دارند و می‌توانند منجر به صدمه آسیب های محیطی و حتی مرگ شوند . توجه داشته باشیم که ضایعات فواید زیادی برای محیط زیست دارند .

فروش ضایعات خودرو

البته در صورتی که آنها را بازیافت کنیم . برای مثال کشورهایی که به بازیافت ضایعات می پردازند در واقع ۷۰ درصد در انرژی ۹۰ درصد در استفاده از مواد خام ۷۶% در کاهش آلودگی منابع آب ۴۰ درصد در صرفه جویی در مصرف منابع آبی ۸۶ درصد در آلودگی هوا و ۲۷ درصد در صرفه جویی در استفاده از منابع برخوردار می شوند . یکی از پرکاربردترین ضایعات فلزی ضایعات آهن هستند که ما به  آن ها آهن قراضه هم می گوییم .

البته ضایعات آهن فقط به آهن آلات باقی‌مانده از جریان تخریب ختم نمی‌شوند و ممکن است در طول زمان مختلف برخی از وسایل خانه قدیمی شده و یا با تجهیزات جدید و مدرن جایگزین شود. به همین دلیل می‌توان آنها را نیز بازیافت کرد و از هزینه به دست آمده از آن استفاده کرد .

جهت فروش ضایعات خودرو و یا اطلاع از آخرین قیمت‌های خرید؛از طریق راه‌های زیر با ما تماس بگیرید.

 

فروش ضایعات خودرو

فروش ضایعات خودرو در تهران

خواص شیمیایی قراضه ها مستقیماً با نوع تولید و درجه فولاد ساخته شده بستگی دارد که شامل یکسری عناصر مفید و مضر می باشد. آهن قراضه احتمالاً فلزاتی مثل مس ، قلع ، روی و نا فلزاتی مثل فسفر و گوگرد را در خود داشته باشد. عناصر گفته شده موجب میشوند کیفیت فولاد کاهش یابد . بنابراین انواع آهن قراضه به خصوص آنهایی که عناصر فوق الذکر را دارا هستند بایستی بازرسی و تفکیک شوند .

در نتیجه درصد مصرف انواع آهن قراضه، برای شارژ کوره ها برحسب نوع فولاد تولیدی متفاوت می باشد. همین مطلب موجب اهمیت یافتن ترکیب شیمیایی قراضه برای ساخت انواع فولادهای ساختمانی و فولادهای آلیاژی و مخصوص می باشد.

انواع رایج و معمول آهن قراضه در بازار عبارتند از: قیچی سنگین، قیچی متوسط، سبک بار، روغنی و  پرسی. البته آنچه در اکثر کارخانجات  مصرف کننده داخلی مرسوم است :‌ ویژه، سنگین ۱، سنگین ۲، متوسط ۱، متوسط ۲، سبک ۱، سبک ۲، سبک ۳، پرسی بدنه، بدنه باز، پرسی مخلوط، سفاله یا تراشه حاصل از تراش‌کاری‌ها به صورت فله و بلوکه یا پرس شده، گالوانیزه (پرسی و باز)، ته پاتیل، پرسی روغنی درجه یک (خرده ورق یا کناره ورق روغنی بلوکه شده ۱۰۰درصد روغنی زنگ نزده) و  پرسی روغنی درجه ۲.

فروش ضایعات خودرو

قراضه ها به این صورت درجه بندی می شوند : قراضه ویژه ؛ درجه 1 ؛ درجه 2 ؛ درجه 3 ؛ درجه 4 .

در کل باید بدانیم که صرفه جویی در بازیافت کردن از ضایعات و استفاده دوباره از آنها تاثیر بسیار زیادی بر حفظ محیط زیست دارد . برای مثال اگر از فولاد بازیافتی استفاده کنیم ۸۶ درصد در آلودگی هوا تاثیر می گذاریم و آن را کاهش می‌دهیم .

همان طور که میبینید بازیافت در تمامی فعالیت‌های روزمره ما نقش بسیار حیاتی دارد و محیطی که ما درآن زندگی میکنیم وابسته به این امر است میگذرد اهمیت زندگی مان بیشتر می شود پس باید بازیافت را جدی بگیریم و البته نباید فراموش کنید که گروه خرید ضایعات همواره همراه شما هستند و شما می توانید کار خرید و فروش ضایعات خود را به گروه ضایعات کاران بسپارید .

نویسنده : زهرا افشار