بهترین خریدار ضایعات

بهترین خریدار ضایعات ضایعات آهنی، فلزاتی هستند که شامل آهن، چدن، فولاد و فولاد ضدزنگ هستند. این فلزات در وسایلی مانند خودروهای قدیمی، لوازم‌خانگی، تیره‌ای فولادی، خطوط راه‌آهن، کشتی‌ها، قوطی‌های غذا، قوطی رنگ، قوطی رنگ وجود دارند.

بازیافت ضایعات آهنی مزایای مالی و زیست‌محیطی بسیاری دارد. در طی ضایعات آن‌ها این نوع فلزات از محل‌های مختلف جمع‌آوری‌شده و نیاز به استخراج و تولید مواد خام را کاهش می‌دهد و به سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کند.

برای مثال، بازیافت فولاد از ۷۵ % انرژی کم‌تر از تولید فولاد از مواد خام استفاده می‌کند. هر نوع فولادی ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است و می‌توانند به‌صورت نامحدود بازیافت شود و می‌تواند توسط بهترین خریدار ضایعات خریداری و به فروش رود.

بهترین خریدار ضایعات
در طی فرآیند ضایعات آهن چه اتفاقی می‌افتد ؟
بسیاری از مراکز بازیافت، ضایعات آهنی و غیر آهنی را قبول می‌کنند. این ضایعات آهن به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌شوند. ضایعات فلزی غیر آهنی و مواد دیگر با استفاده از جداکننده‌های مغناطیسی جدا می‌شوند.

فولاد آلیاژی نیز همراه با انواع دیگر مواد آهنی هست مانند سنگ‌آهک، منگنز، آلومینیوم و نیکل است که بستگی به استفاده آلیاژی دارد. قطعات فولادی به‌طور شیمیایی آنالیز می‌شوند تا ترکیب آلیاژ آن‌ها مشخص‌شده و آن‌ها را دسته‌بندی کنند، سپس قطعات برای استفاده مجدد در تولید آهن جدید و تولید فولاد ذوب شدند.

بهترین خریدار ضایعات و قیمت آن‌ها

بسیاری از شرکت‌های آهن‌قراضه وجود دارند که مجموعه‌ای از محصولات را حذف، جمع‌آوری و جمع‌آوری آن‌ها را در محلی برای بهترین خریدار ضایعات پیشنهاد می‌کنند. برخی از شرکت‌ها به ضایعات پول می‌دهند و برخی ممکن است برای آن‌ها ارزشی قائل نشوند.

نرخ کلی بازیافت فلز در حدود ۳۰ درصد از فلزات را موردقبول قرار می‌دهد، با توجه به قابل بازیافت بودن تقریباً هر نوع فلزی و با توجه به چگونگی بازپس‌گیری مواد بیشتر برای بازیافت، چالش‌هایی وجود دارد. گسترش برنامه‌های بازیافت جامعه و آگاهی عمومی در این زمینه کمک می‌کند.

دلیل مهم دیگر برای نرخ پایین بازیافت مربوط به طراحی محصولات مختلف فلزی هست. پیچیدگی رو به رشد محصولات مختلف مدرن و ترکیب مواد آن‌ها باعث می‌شود بازیافت به‌شدت دچار مشکل شود. برای مثال، یک گوشی موبایل ساده می‌تواند شامل ۴۰ عنصر مختلف باشد. بنابراین، استخراج هر نوع مواد از یک تلفن همراه و استفاده مجدد از آن‌ها در تولید محصولات جدید آن را دشوار می‌سازد.

بهترین خریدار ضایعات
فنّاوری‌های بازیافت ضایعات آهنی
فن‌آوری‌های نوین بازیافت می‌تواند به‌طور مؤثر بسیاری از انواع مختلف فلزات را شناسایی کند، اگرچه هنوز نیاز به فنّاوری‌های بازیافت مؤثرتر برای تشخیص فلزات غیر آهنی وجود دارد.

بعد از خرید ضایعات توسط بهترین خریدار ضایعات جدا کردن فلزات آهنی از فلزات غیر آهنی یکی از مهم‌ترین گام‌ها در فرآیند مرتب‌سازی ضایعات است. ازآنجاکه فلزات آهنی دارای آهن هستند، با جذب این ریاها صورت می‌گیرد و به‌راحتی از مخلوط بیرون کشیده می‌شوند. در محیط ضایعاتی، جرثقیل‌های مجهز به آهنربای مغناطیسی می‌توانند قطعات بزرگ از قراضه آهن را از یکدیگر جدا کند.

وقتی فلزات از مواد قابل بازیافت جدا شود، تنها پلاستیک و فلزات باقی می‌ماند. سپس جریان‌های الکتریکی در طول رودخانه ایجاد می‌شوند که در آن تنها فلزات تحت تأثیر قرار می‌گیرند. این فرآیند، فرآیند جاری نامیده می‌شود. اگرچه آلومینیوم مغناطیسی نیست، این فن‌آوری می‌تواند در هوا شناور شود و به پلاستیک‌ها اجازه دهد که از این فرآیند خارج شوند.
فرصت‌های کسب‌وکار در چرخه ضایعات آهن

به‌طور سنتی بازیافت فلز به‌عنوان یک فرصت کسب‌وکار سودآور شناخته‌شده است. یعنی شرکت‌های دارای ضایعات می‌توانند ضایعات را باقیمتی به بهترین خریدار ضایعات فروخته و همچنین ضایعات خریداری‌شده می‌توانند برای تولید قطعاتی جدید با هزینه‌ای کمتر مورداستفاده قرار بگیرند. بااین‌وجود، در سال‌های اخیر، ثابت‌شده است که در رابطه با ضایعات آهنی قیمت‌های چالش‌برانگیزی وجود دارد.

فرآیند ضایعات
به‌طورکلی، بازیافت ضایعات آهن و فولاد شامل خرید توسط بهترین خریدار ضایعات ،جمع‌آوری، مرتب‌سازی، آهن، بسته‌بندی، بریدن، خرد کردن و یا تعیین اندازه و ذوب نهایی آن‌ها
خلاصه این فرآیند در کارخانه
ضایعات اینی به‌صورت جداگانه یا به‌صورت مخلوط جمع‌آوری می‌شود و سپس مرتب می‌شود، زمانی که این قطعات به کارخانه فرآوری قراضه وارد می‌شوند، انواع مختلفی از فلزات مورداستفاده قرار می‌گیرند، قطعات فلز از یکدیگر جداشده و برای خرد کردن و تعیین اندازه آماده می‌شوند. مرحله بعدی جداسازی مغناطیسی است.

بهترین خریدار ضایعات

در مورد فولاد ضدزنگ، قطعات بزرگ‌تری به‌طور جداگانه جمع‌آوری می‌شوند و یا دسته‌بندی می‌شوند، قبل از مرحله خرد کردن، ذرات کوچک‌تر با چند گام از فولاد ضدزنگ جدا می‌شوند سپس توسط دستگاه آهن‌ربا از یکدیگر جدا می‌شوند.

ازاین‌رو، فلزات غیر آهنی، قطعات فولادی ضدزنگ و بخش‌های غیرفلزی به جداسازی در این مرحله نیاز دارند و درنهایت به کوره‌هایی برای ذوب شدن وارد می‌شوند.
پایان عمر وسایل نقلیه
در اتحادیه اروپا، زمانی که یک ماشین مسافربری (به‌عنوان‌مثال اصلی برای وسایل نقلیه ) به پایان عمر خود مارید، با توجه به یک روش خاص به ضایعاتی هدایت می‌شود.
با توجه به دستورالعمل نمایندگان مجلس اروپا ابتدا خودرو از پاک کردن مایعات و قطعات مختلف پاک‌سازی می‌شوند.

بقیه اجزا ماشین، ازجمله بدنه، داخلی، و غیره در دستگاه خردکن خورانده می‌شود. در فرآیند خرد کردن، بعد از جداسازی فلزات آهنی و فلزات غیر آهنی و مواد غیر آهنی برای انتقال به مراحل بعدی، به‌عنوان‌مثال جداسازی رسانه‌های متراکم و جریان گردابی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از جداکننده، فلزات و قسمت‌های دیگر از هم جدا می‌شوند که نتیجه جداسازی شده حاوی ۹۸ % فلز باشد.
قوطی‌های نوشیدنی استفاده‌شده
در بیشتر کشورها قوطی‌های نوشیدنی استفاده‌شده هم از جنس فولاد و هم‌جنس آلومینیوم ساخته‌شده است که توسط مقامات محلی به‌عنوان بخشی از ضایعات جامد شهری جمع‌آوری گردیده‌اند و یا عمده‌ای از آن‌ها توسط بهترین خریدار ضایعات خریداری‌شده، این نوع ضایعات با توجه به وزنی که دارند فروخته می‌شوند. در مرحله جمع‌آوری، قوطی‌های فولادی از قوطی‌های آلومینیومی جدا می‌شوند و به مرحله بعدی می‌روند.

بهترین خریدار ضایعات
ساخت و تخریب ضایعات آهنی

مقررات و استانداردهای مربوط به ساخت و تخریب ضایعات آهن در سال‌های اخیر توسعه پیداکرده است. سال‌هاست ثابت‌شده است که ساخت و تخریب فلزات ضایعاتی کارایی بالایی دارد.

با توجه به اینکه صنعت بازیافت در حال بهبود انواع مختلف جریان‌های ضایعاتی هستند، به دلیل صرفه‌جویی در هزینه و زمان، قطعات فلزی در هر زمان از هم جدا می‌شوند.ممکن است در طول فرآیند، جداسازی امکان‌پذیر باشد و برای استفاده مجدد مستقیم یا به تجار و یا به شرکت‌های داروهای گیاهی و یا به بهترین خریدار ضایعات فروخته شود.
ازآنجاکه آلومینیوم و فولاد قیمت متفاوتی دارند، جداسازی آن‌ها بیشتر صورت می‌گیرد، عناصر فولادی درون بتون ممکن است ابتدا به مراکز بازیافت فرستاده شوند، قبل از بازگشت به صنعت فلز با این ریاها درهم می‌شکند و تفکیک می‌شوند.

بنابراین ضایعات نقش مهمی را در تولید محصولات جدید دارند چون علاوه بر اینکه انرژی کمتری را برای تولید نیاز دارد زمان کمتری را نسبت به تولید اولیه نیازمند است، در کنار این‌ها نقش مهمی در کارآفرینی در جوامع مختلف دارد که این چرخه بین بهترین خریدار ضایعات و شرکت‌های ضایعاتی انجام می‌شود.